Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvotina V cizím sedle - prázdninové love-story sobecké vysokoškolačky Romany, která jde za svými cíli naprosto bezohledně a bez špetky svědomí. Autorka jako hlavní hrdinku svého příběhu, vyprávěného v 1. osobě, zvolila zcela netradičně negativní postavu.

Slzy v hřívě, úsměvy v srdci – tentokrát je hlavní hrdinka Michala veskrze kladná postava, stíhaná osudem a vlastní zásadovostí, neschopná skloubit milostný život s vášní pro jezdecký sport a koně. Realistický pohled do zákulisí jezdeckého oddílu, na intriky i lásky závodních jezdců.

Pod kopyty nebe – autorka se zabývá aktuální bolestí doby – závislostí na výherních automatech. Hlavní postava skutečného příběhu ze života, obdivuhodná Zdena, si dlouhou dobu naivně namlouvá, že může pomoci své nemocné matce, hazardní hráčce. Draze platí za poznání, jak moc v životě znamená přátelství a láska.

Poník Terezka a tři Veroniky - roztomilá knížka pro děti, kde parta děvčátek zažívá často přímo strašidelná dobrodružství. Pro malé čtenáře od 8 let.

Touhy pubertální stařeny – S humorem a satirickou nadsázkou provází autorka svou hrdinku v jejím komickém úsilí dokonale zvládnout roli mladé matky v domácnosti. S chápavým úsměvem a jemnou ironií sleduje její tanec mezi povinnostmi a vlastními touhami. Zasmějeme se pobaveně i ulehčeně vtipně napsanému příběhu, neboť leckterý z hrdinčiných trablů právě prožíváme a jiné už máme šťastně za sebou.

Mé sny voní stády koní - kniha povídek o koních.

Přes překážky bez porážky - Patnáctiletou Emu trápí na gymnáziu matematika a doma přísný otec. Ještěže má věrné kamarády – border kolii Kapitána, nejinteligentnější plemeno psí říše, a ryzáka Rubína, vzorného koně snů. S takovými kamarády po boku se zvládají překážky života bez porážek. Nebo ne…?

Venkovní ustájení koní - s podtitulem "V souladu s přírodou". Novinka a hit roku 2020. Velká kniha pojednávající od A do Z o široké problematice venkovního chovu koní. Pro všechny, kteří chtějí vybudovat funkční systém ustájení svých zvířat ve volnosti, tedy bez zavírání koní na boxy a do stájí. Plochy bez bláta, s vyhledávanými úkryty v promyšlených přístřešcích, se závětrnými místy, napájením pořešeným i přes mrazivá období, s ležišti a koňskými záchody, s opečovávanými pastvinami, to vše s ohledem na zákony, funkci krajiny a estetiku. Problematika je uchopena komplexně, včetně přidružených souvislostí veterinárních nebo pěstitelských. Odborná kniha plná fotografií, rad a tipů na ulehčení práce a fungování kolem koní na venkovních plochách. Nepostradatelná pro začátečníky, užitečná pro pokročilé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář